Rok 2005

Moje podnikání začalo vlastně úplnou náhodou, když se mě známý jednoho dne zeptal, jestli bych mu nesehnal použité IBC kontejnery. Využil jsem své kontakty ve stavebnictví a tyto IBC kontejnery známému sehnal.
Samozřejmě z prvotní poptávky většího množství byl nákup pouze 3 ks IBC kontejnerů a já jsem zbylé kontejnery musel prodat svépomocí. Vytvořil jsem tak inzeráty na bazarovém portálu a vůbec jsem nečekal že všechny IBC kontejnery během pár dnů prodám.

Právě příznivá cena a 100% stav i vzhled IBC kontejnerů zapříčinil rychlé vyprodání a hlavně další kontaktování ze strany zákazníků kdy budou další skladem.

Tyto zkušenosti mě inspirovaly s prodejem IBC kontejnerů dál pokračovat.

Rok 2006

Jelikož mě pravidelné prodeje motivovaly tuto činnost rozšířit a posunout malinko dál, tak jsem jako OSVČ v roce 2006 začal s výkupem, čištěním a prodejem IBC kontejnerů. Prodeje IBC kontejnerů jsem dál realizoval pouze přes bazarové inzeráty a své kontakty.

Rok 2007

V roce 2007 jsem začal přemýšlet, jak tyto IBC kontejnery ve 100% stavu ještě více finančně zhodnotit. Přišla myšlenka tyto IBC kontejnery za pomoci externího technika propojit s čerpadlem na vodu a udělat tak naší úplně první výdejní IBC nádrž na vodu.

Jak se ale po čase ukázalo tato realizace nebyla dobrý nápad, protože tato výdejní IBC nádrž čekala přes rok na prvního kupujícího zákazníka. Na základě žádné poptávka jsem nepokračoval s prodejem výdejní IBC nádrže na vodu.

Rok 2009

Po neúspěšném prodeji výdejní IBC nádrže na vodu mě stále neopustila myšlenka jak IBC kontejnery více finančně zhodnotit.
Další myšlenka přišla zkusit udělat výdejní IBC nádrž na naftu. To se ukázalo jako výborná realizace, protože netrvalo ani týden a
výdejní IBC nádrže na naftu si našla svého prvního zákazníka. Bohužel s prvním prodejem přišla také hned první reklamace a vracení nádrže z důvodu netěsnosti použitých propojovacích komponentů. První reklamace mě ale neodradila od prodeje, protože chybami se člověk učí a posouvá nás to v před.

Rok 2010

Delší dobu trvalo než byly zvoleny a odzkoušeny ty správné komponenty pro propojení nádrže s výdejní sestavou na naftu.
Zvolením správných komponentu přišly i první úspěšné prodeje výdejní IBC nádrže na naftu.

Rok 2012

Úspěšný a stabilní prodej výdejní IBC nádrže na naftu mě motivoval zvýšit čistý zisk, který bych mohl dále investovat do rozvoje produktu.
Nechtěl jsem ale navyšovat cenu produktu a proto jsem v roce 2012 kontaktoval rakouského výrobce výdejních sestav na naftu a začal jsem tak nakupovat výdejní sestavy od přímého výrobce. Jelikož jsem výdejní sestavy přestal nakupovat od českých distributorů došlo tak k cílenému navýšení čistého zisku.

Rok 2013

Stabilní prodej výdejní IBC nádrže na naftu dále také přinesl i navýšení poptávek po různých variantách, jako je například výdejní sestava v lepší jakosti, připojení na 12 V, automatická výdejní pistole a nebo filtrační jednotky pro filtraci nafty.

Na základě těchto pravidelných poptávek jsem poptal tyto produkty u další zahraničních výrobců, protože stávající rakouský dodavatel měl v nabídce pouze jednu výdejní sestavu na naftu s připojením pro 230 V

Po naší úspěšné schůzce se zástupcem významné italské společnosti byla domluvena spolupráce s italskou společností, která se specializuje na výrobu technologií pro výdej pohonných hmot.

Díky této spolupráci jsem mohl jak posunout kvalitu produktu, tak také rozšířit nabídku výdejních IBC nádrží na naftu.

Rok 2014

Po dalším úspěšném rozšíření a vývoji nových produktů přišla také poptávka po více druhů IBC kontejnerů, tak jsem nabídku rozšířil o IBC objem 600 l a černou variantou. Zákazníkům toto rozšíření stále nestačilo, tak jsem k použitým IBC kontejnerům zahájil i prodej IBC REKO kontejnerů a samozřejmě i nových.

Tato širší nabídka už samozřejmě vyžadovala i větší skladovací prostor a tak jsem musel opustit přizpůsobenou garáž a zahradu u rodičů a musel jsem hledat skladovací prostor.

V centru Litoměřic jsem našel velice přijatelný komerční skladovací prostor o výměře 150 m3, do které jsem nastěhoval veškeré produkty a příslušenství pro montáž.

Jelikož už jsem měl více produktů v nabídce, napadlo mě, že nebude špatný nápad založit webové stránky a posunout mé podnikání zase o kousek dál.

Rok 2015

Moje nabídka a portfolio se postupem času stále rozšířovalo až do fáze, kdy se staly webové stránky nepřehledné a i já jsem navyšoval své nároky na tyto webové stránky.

Proto mi bylo doporučeno webové stránky předělat na standardní e-shop, kde se budou produkty lépe a přehledněji prodávat.

Jelikož vytvoření e-shopu na míru byla poměrně velká finanční zátěž, rozhodl jsem se pro začátek si e-shop pouze pronajmout a vytvořit si pouze vlastní grafiku a strukturu.

Tak začal fungovat můj první e-shop na doméně www.vydejni-nadrze.cz

Asi Vám nemusím vysvětlovat proč zrovna doména vydejni-nadrze.cz, když náš první technologický produkt byla právě výdejní IBC nádrž.

Rok 2016

Jak předešlé roky tak i v průběhu roku 2016 jsem dále rozšiřoval nabídku jak IBC kontejnerů, výdejních IBC nádrží, tak i samotných technologií jako jsou čerpadla, výdejní hadice a pistole, průtokoměry a kompletní výdejní sestavy a stojany.

Na základě poptávky se také rozšířila nabídka nádrží a technologií pro více druhů kapalin, jako je kromě nafty i AdBlue, benzín a letecká paliva. Nádrže na PHM se konkrétně dále rozšířily na IBC jednoplášťové nebo dvouplášťové. Nádrže plastové, ocelové a na varianty mobilní nebo stacionární.

Jak se rozšiřovala nabídka tak samozřejmostí bylo i rozšíření objemů nádrží od 200 litrů do 50.000 litrů

Rok 2017

Technologické celky

Kromě nádrží a příslušenství začala naše společnost s kompletní dodávkou technologických celků, jako je výstavba čerpacích stanic a skladů pohonných hmot. Kompletní technologické dodávky se zajištěním pro podnikový i veřejný sektor.

Nový větší skladovací a obchodní prostor

Z důvodu rozšíření výrobní, servisní a skladovací kapacity se naše společnost rozhodla před koncem roku 2017 přestěhovat do nového skladovací a obchodního prostoru v Litoměřicích o výměře 800 m3. Součástí skladovací haly je i přístavek
o výměře 60 m3, ve kterém bude po právě probíhající rekonstrukci vytvořen menší příruční sklad pro lepší servisní zázemí. V následujících přilehlých místnostech probíhá výstavba sociálního zázemí včetně sprchy a kanceláře.

Po dokončené rekonstrukci vytvoříme fotogalerii našeho nového obchodního prostoru.

Prodej a distribuce kapaliny AdBlue

Zvyšující se poptávka po kapalině AdBlue mě donutila k rozšíření portfolia o prodej AdBlue v obalech, jakou jsou kanystry, sudy a IBC kontejnery s AdBlue. Dokázal jsem tak pokrýt i komplexnější poptávky na dodávky výdejních nádrží včetně kapaliny AdBlue. Díky obchodnímu partnerovi, který je přímý výrobce AdBlue dokážeme dále zajistit cisternovou distribuci, plnění autocisteren a IBC kontejnerů kapalinou AdBlue.

Servis IBC kontejnerů a sudů

Naše společnost díky posunutí servisní kvality nově disponuje plně automatizovanou mycí linkou pro IBC kontejnery, díky které jsme posunuli servis a čištění IBC kontejnerů na tu nejvyšší kvalitu.
Na vysokotlaké mycí lince probíhá vnitřní mycí program 3D technologií, vnější mycí program, sušení horkým vzduchem, tlaková zkouška a výměna dále již nepoužitelných komponentů. Po repasu jsou výpustní ventily zaplombovány aluminiovým víčkem pro garanci toho, že nebyli po repasu použity.

Založení společnosti PHMO s.r.o.

Jelikož začala naše firma realizovat pravidelné zakázky většího technologického rozsahu pro státní organizace a velké významné společnosti rozhodl jsem se změnit formu podnikání. Změna formy podnikání z fyzické osoby na osobu právnickou a založení společnosti s obchodním názvem PHMO s.r.o.
Proč název PHMO? Jelikož se naše služby a prodej specializují převážně na nádrže a technologie pro pohonné hmoty byla zvolena právě zkratka pohonných hmot PHM a spojením prvním písmenem mého příjmení velké O – Oravec.

Rozšíření servisních služeb

-Výstavba čerpacích stanic a skladů pohonných hmot.
– Servis čerpacích stanic, technologií a skladů PHM
– Revitalizace čerpacích stanic a repasovaný příslušenství pro PHM

Rok 2018

Rozšíření produktů a druhů kapalin

Nová naše nabídka sudů a kanystrů k stávajícím IBC kontejnerům rozšířila portfolio komplexnějšího prodeje obalů, které bylo pojmenováno obalové hospodářství.

Nádrže a technologie jsme dále rozšířili na kapalné látky, jako je olej, antifreeze, voda, voda do ostřikovačů. Pro tyto nové kapalné látky byla vytvořena kategorie olejové hospodářství, skladování a výdej kapalin.

Další novinkou v našem portfoliu je mazací technika a díky této novince dokážeme například společnostem disponujícím strojní technikou zajistit komplexní dodávku technologií pro PHM, AdBlue, oleje a maziva.

Přímá distribuce nových IBC kontejnerů

Naše společnost po úspěšné schůzce s jednateli německé společnosti Werit uzavřela dohodu o přímé distribuci IBC kontejnerů do České republiky.

Tato přímá distribuce zajistí dostupnější ceny u některých nových IBC kontejnerů a dále také rozšíří nabídkové portfolio.

Přímou distribucí dokážeme dále nabídnout k stávajícím objemům 600 l a 1000 l nově i IBC kontejnery o objemu 300 litrů včetně platné UN homologace.

Vytvoření nového modernější e-shopu

S tři sta šedesátým vloženým produktem se e-shop začal pomalu ale jistě stávat velice nepřehledným a to byl jeden z impulsů pro vytvoření nového eshopu.

Nový eshop bude samozřejmě vytvořen včetně nové modernější firemní identity a loga.

Užitečné funkce pro zákazníky a jejich pohodlnější nákup bude generování QR-plateb a propojení e-shopu se systémem Ares, díky kterému pro dokončení objednávky stačí zadat pouze firemní IČ a automaticky se Vám vyplní firemní údaje.

E-shop bude mít nově varianty produktů, díky kterým bude e-shop a nakupování přehlednější a hlavně rychlejší.

Další užitečnou funkcí bude responzivní modul, který bude e-shop přizpůsobovat pro pohodlnější nákup přes mobilní telefony a tablety.

Historie loga

Rok 2015

Rok 2017

Rok 2018

Historie nádrží IBC

Rok 2015

Rok 2016

Rok 2018